Українська євангельська теологічна семінарія
Локальне зображення обкладинки
Локальне зображення обкладинки

Небезпечна ідея християнства : Протестантська революція історія від XVI до ХХI століття / Алістер Макграт

Основний автор-особа: Автор, МакГрат, А.. Е., Алістер Едгар, 1953-Мова: українська ; оригінал: англійська.Країна: УКРАЇНА.Вихідні дані: Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, ©2018Опис: 664 с.ISBN: 978-966-378-571-4.Індекс Дьюї (ДКД): 280.409Примітки про зміст: Частина 1. Початок 1. Збирається буря 2. Революціонер мимоволі: Мартін Лютер 3. Альтернативи Лютерові: розмаїття Реформації 4. Новий центр впливу: Кальвін і Женева 5. Англія: зародження англіканства 6. Війна, мир та байдужість: криза європейського протестантизму 7. Протестантизм в Америці 8. Дев′ятнадцяте століття: глобальна експансія протестантизму Частина 2. Розвиток 9. Біблія і протестантизм 10. Віра та належність. Деякі характерні протестантські погляди 11. Структури віри: організація, богослужіння, проповідування 12. Протестантизм і формування західної культури 13. Протестантизм, мистецтво та природничі науки Частина 3. Оновлення 14. Зміни в американському протестантизмі 15. Язики полум′я: п′ятдесятницька революція в протестантизмі 16. Нові теорії протестантизму: глобальний Південь 17. Протестантизм: наступне покоління Анотація: Алістер Макґрат - відомий британський богослов, професор Оксфордського університету, священик Англіканської церкви, автор близько 40 книжок з історичного богослов′я, апологетики, богослов′я природи і природничих наук, а також біографічних досліджень провідних християн різних часів (зокрема, Джона Кальвіна, Томаса Торранса і Клайва Льюїса). Протестантизм обстоював право індивідів тлумачити Біблію на власний розсуд, замість примусово коритися "офіційним" тлумаченням, ухваленим для них папою чи іншою централізованою релігійною владою. Мартін Лютер - напевно, найважливіший представник першого покоління протестантських лідерів - вважав, що традиційна влада церковних інституцій призвела до занепаду та спотворення християнської віри. Це спричинило нагальну потребу в оновленні та виправленні. Якщо ж середньовічна церква не бажає наводити лад у власному домі, реформу доведеться розпочинати "знизу" - від мирян. Радикальна Лютерова доктрина "священства всіх вірних" вповноважила вірян на цю справу. Це й була радикальна, небезпечна ідея, яка змінила собою ідею централізованого авторитету, що єдиний має право тлумачити Біблію. У книзі "Небезпечна ідея християнства" Алістер Макґрат зосереджується на ідеї децентралізованого, несанкціонованого церковною ієрархією тлумачення Біблії, яка стала однією з центральних ідей новонародженого протестантизму і глибоко відбилася у всій подальшій історії європейського та світового християнства. Крізь призму цієї ідеї, він описує всю історію розвитку протестантизму від моменту його зародження до нашого часу. Для широкого кола читачів.. Тип одиниці: Книги
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Поточна бібліотека Зібрання Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Бібліотека Української євангельскої теологічної семінарії Російсько-український фонд Наукова література 280.409 МАК /1/2/1 (Огляд полиці(Відкривається нижче)) Доступно (Немає обмежень доступу) 42173-002789

Частина 1. Початок
1. Збирається буря
2. Революціонер мимоволі: Мартін Лютер
3. Альтернативи Лютерові: розмаїття Реформації
4. Новий центр впливу: Кальвін і Женева
5. Англія: зародження англіканства
6. Війна, мир та байдужість: криза європейського протестантизму
7. Протестантизм в Америці
8. Дев′ятнадцяте століття: глобальна експансія протестантизму
Частина 2. Розвиток
9. Біблія і протестантизм
10. Віра та належність. Деякі характерні протестантські погляди
11. Структури віри: організація, богослужіння, проповідування
12. Протестантизм і формування західної культури
13. Протестантизм, мистецтво та природничі науки
Частина 3. Оновлення
14. Зміни в американському протестантизмі
15. Язики полум′я: п′ятдесятницька революція в протестантизмі
16. Нові теорії протестантизму: глобальний Південь
17. Протестантизм: наступне покоління

Алістер Макґрат - відомий британський богослов, професор Оксфордського університету, священик Англіканської церкви, автор близько 40 книжок з історичного богослов′я, апологетики, богослов′я природи і природничих наук, а також біографічних досліджень провідних християн різних часів (зокрема, Джона Кальвіна, Томаса Торранса і Клайва Льюїса).
Протестантизм обстоював право індивідів тлумачити Біблію на власний розсуд, замість примусово коритися "офіційним" тлумаченням, ухваленим для них папою чи іншою централізованою релігійною владою. Мартін Лютер - напевно, найважливіший представник першого покоління протестантських лідерів - вважав, що традиційна влада церковних інституцій призвела до занепаду та спотворення християнської віри. Це спричинило нагальну потребу в оновленні та виправленні. Якщо ж середньовічна церква не бажає наводити лад у власному домі, реформу доведеться розпочинати "знизу" - від мирян. Радикальна Лютерова доктрина "священства всіх вірних" вповноважила вірян на цю справу. Це й була радикальна, небезпечна ідея, яка змінила собою ідею централізованого авторитету, що єдиний має право тлумачити Біблію.
У книзі "Небезпечна ідея християнства" Алістер Макґрат зосереджується на ідеї децентралізованого, несанкціонованого церковною ієрархією тлумачення Біблії, яка стала однією з центральних ідей новонародженого протестантизму і глибоко відбилася у всій подальшій історії європейського та світового християнства. Крізь призму цієї ідеї, він описує всю історію розвитку протестантизму від моменту його зародження до нашого часу.
Для широкого кола читачів.

Немає коментарів для цієї одиниці.

для можливості публікувати коментарі.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його в оглядачі зображень

Локальне зображення обкладинки

Працює на АБІС Коха